TEDAVİLER

Spa &
Güzellik

Günümüzde sıklıkla yaşanan stres, uykusuzluk ve gerginlik gibi problemler cilt yapısına olumsuz etki eder.

 • Klasik Cilt Bakımı

  Günümüzde sıklıkla yaşanan stres, uykusuzluk ve gerginlik gibi problemler cilt yapısına olumsuz etki eder. Hem ruhen hem de fiziken yenilenmenin ve cildimizi canlandırmanın en ideal yolu ise klasik cilt bakımıdır. Periyodik aralıklarla yapılan cilt bakımı uygulaması sayesinde daha kaliteli ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün olur. Cildin ihtiyacına uygun profesyonel ürünlerle ve uzman kişiler tarafından yapılan bakım ile birlikte siyah noktadan kırışıklıklara kadar pek çok sorunda azalma görülürken cilt elastikiyeti artar ve ciltte yaşlanma karşıtı bir koruma kalkanı oluşur.

  Klasik cilt bakım aşamaları aşağıdaki gibidir:

  • Cilt yapısına uygun temizleyiciler ile cilt, kir ve makyaj kalıntılarından arındırılır.
  • Cilt analizi sonrası cilt yapısına en uygun dermokozmetik ürünler belirlenir.
  • Cildi ölü hücrelerden arındırmak amacıyla bitkisel peeling uygulaması yapılır.
  • Ciltteki gözenekleri açmak için buhar tedavisi uygulanır, cilt siyah noktalardan arındırılır.
  • Cilt daha canlı hale getirildikten sonra cilde uygun iyonteferez, ampul ve serumlar kullanılır.
  • Cilde uygun maske yapılır ve ardından tonikle cilt sıkılaştırılır.
  • En son aşamada cilt yapısıyla uyumlu nemlendirici krem sürülüp cilde masaj yapılır.

  Klasik Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

  Gözenek temizliği sayesinde cilt nefes alır.

  Kan dolaşımı ve lenf sistemi aktif hale gelir.

  Yaşlanma karşıtı koruma oluşur.

  Elastikiyet kaybının önüne geçilir.

  Cildin sebum dengesi korunur.

 • Hydrafacial

  Hydrafacial adını ‘hidrat’ kelimesinden alır. Cildi nemlendirme özelliği Hydrafacial’ı diğer tüm cilt yenileme yöntemlerinden ayırır. Bu tedavi, ölü cilt hücrelerini ve kirleri temizlerken aynı zamanda taze cildi temizleyici ve nemlendirici serumlarla besler. Tedavi yatıştırıcı ve ferahlatıcıdır. En önemlisi, anında etkilidir ve aynı zamanda uzun süreli cilt sağlığına önemli katkı sağlar. Geliştirilmiş Vortex teknolojisi ile cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; ölü deri hücrelerini kaldırır ve gözeneklerdeki tüm kirleri emer, ardından gözenekleri besin açısından zengin serumlar “güçlendiriciler” ile besler. Bu uygulama klasik mikrodermabrazyon tedavilerinden çok daha naziktir. Bu nedenle çok hassas ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilir.

  Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

  Hydrafacial uygulaması tek seansta toplam 4 yüz bakımı içerir: temizleme ve peeling, nazik bir kimyasal peeling, vakumlu emme ve nemlendirici serum. Bu adımlar, patentli bir HydraFacial cihazı kullanılarak sağlanır. Cilt tipi ve estetisyeninize bağlı olarak farklı etkileri olabilen geleneksel yüz bakımlarının aksine tutarlı sonuçlar verir ve tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Hydrafacial bakımı genellikle LED ışık tedavisi ile birlikte kullanılır. Mavi ışık sivilcelerin, kırmızı ışık ise kırışıklıkların görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur.

  Hydrafacial Tedavisi Sırasında Neler Olur?

  Bu uygulama ortalama 30 dakika sürer. Bu süreçte sırasıyla aşağıdaki gibi bir akış olur.

  Temizleme

  Uygulama sırasında ilk adım temizliktir. Cilt nazikçe temizlenirken gözenekler iyice açılır. Ölü cilt hücreleri ve sabun temizlenir. Uygulamanın bu kısmı elektrikli bir diş fırçasının cildinize nazikçe bastırılması gibi bir hisse benzer.

  Kimyasal Peeling

  Ardından, kimyasal peeling kısmına geçilir. Genellikle tahriş edici veya ağrılı olan ve cildi günlerce kırmızı bırakan klasik kimyasal peelinglerin aksine, Hydrafacial, nazik ama etkili bir peeling için tahriş etmeyen salisilik ve glikolik asit karışımı kullanır. Bu adımın amacı, derin gözenek kalıntılarını gevşetmektir.

  Ekstraksiyon

  HydraFacial’daki üçüncü adım ekstraksiyondur. Bu, adımda Hydrafacial cihazının siyah noktaları ve gözeneklerdeki kirleri çıkarmak için güçlü ama ağrısız vakumlu emme özelliğinin kullandığı aşamadır.

  Nemlendirici Serum

  Son olarak, peptitler ve diğer faydalı besinlerle birlikte yatıştırıcı, tescilli bir antioksidan ve nemlendirici serum uygulamak için Hydrafacial cihazı kullanılır. Bu aşama, cildi detoksifiye etmeye, gençleştirmeye ve nemlendirmeye yardımcı olur.

  Tedavi sonrası ayrıca ışık tedavisi veya dolgu gibi ek işlemlerle Hydrafacial bakımının etkisi artırılabilir. Bu işlemi yaptırdıktan sonra diğer medikal estetik işlemleri rahatlıkla yaptırılabilir.

  Hydrafacial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  Tüm cilt tiplerine ve sorunlarına uygun: Yağlı ve akneye meyilli, kuru ve pul pul olmuş veya karma bir cilt aynı oranda Hydrafacial uygulamasından fayda görür. Hassas cilde sahip olanlar bile güvenle birden fazla seansın keyfini çıkarabilir. Kuruluk, yaşlanma, kırışıklıklar, doku farklılıkları, akne/tıkanıklık gibi en yaygın cilt bakımı sorunlarının çoğunu hedefler.

 • Dermapen

  Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir.

  Dermapen tedavisi kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavidir.

  Dermapen tedavisi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir. Cildin ihtiyacı olan kolajen, elastin sentezlenmesini hızlandırır ayrıca tedavi sırasında kullanılan ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir cilt yenileme yöntemidir.

  Dermapen tedavisiyle kırışıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

 • Dekolte ve Yüz Masajı

  Yüz Masajı, yüzdeki bütün kasların rahatlatılması için uygulanan bir masaj türüdür. Cildin alt tabakasına ulaşarak tembelleşen kasları harekete geçirerek cildin yenilenmesini sağlar. Ciltteki kırışıklık ve yaşlanma belirtilerine karşı mücadele eder. Bu sayede kan dolaşımı bozukluğunu giderir ve hücre yenilenmesini hızlandırır. Cildin daha dinç ve taze bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

  Yüz Masajı yüzdeki ölü derilerin giderilmesini sağlayarak cildi temiz tutar. Akne ve sivilce gibi Aynı zamanda stres, uyku problemi, migren, baş ağrısı sorunları ve merkezi sinir sistemini rahatlatmak isteyen insanların tercihidir.yüz kaslarındaki baskıyı azaltır ve kişinin konsantrasyon gücünü arttırır. Yüzün yanı sıra dekolte, boyun ve omuz bölgelerini de içeren bir masaj türüdür. Bu tarz sorunları olan insanlar için ideal bir çözümdür.

  Masaj

  Masaj, yumuşak dokuları mekanik olarak uyararak vücutta fizyolojik ve psikolojik etkiler yaratan bir tedavi yöntemidir.

  Masajın vücuttaki etkileri nelerdir?

  Masaj, lenf dolaşımını düzenler ve vücutta detoks etkisi yaratır. Masaj sırasında belirli bölgelere yapılan bası sayesinde, lenf dolaşımı düzenlenir. Bu da dokularda biriken zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Cilt altında biriken ödem ve toksik maddeler, masaj yardımıyla o bölgeden uzaklaştırılırlar.

  Kafa Masajı

  Kafa masajı sinir uçlarına denk gelen refleks noktaları üzerinde yoğunlaşmış, parmak baskılarının fazlaca kullanıldığı bir masaj çeşididir. Baş, yüz, boyun ve omuz dokular, kas ve eklemlerde biriken stresi dağıtarak ortadan kaldırmayı amaçlar.

  Kafa masajının etkileri nelerdir ?

  Kafa masajı stres, gerginlik, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrısı, migren ve sinüzit ağrılarında rahatlatma için en uygun masaj türlerinden biridir. Daha önce Kafa masajı yaptıran kişilerin deneyimlerinde enerjik , canlanmış ve daha iyi konsantre olma duygusu bıraktığı, derinden sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi olduğunu bildirmişlerdir.

  Ayak Masajı

  Ayak Masajı, ayakların belli noktalarına ufak dokunuşlarla bloke olmuş bölgeleri harekete geçirerek vücudun kendi kendini iyileştirmesini ve rahatlamasını sağlayan bir yöntemdir. Ayak refleksolojisi, ayak bileği zedelenmeleri, gün içerisinde spor ve iş yapmak durumunda kalan insanlar için iyi bir çözümdür. Ayak Masajı, sadece ayak ağrılarıyla kalmayıp aynı zamanda vücudun stres ve kaygılarını azaltır. Ayağımızın her noktasının vücudumuzda temsil ettiği bölgeleri vardır. Ayak Masajı vücudumuzda bulunan organlar ayağımızdaki bir sinir dokusuna denk gelir. Hasta olan bir kişinin genel olarak sağlığını düzeltebilmesi için ayakta bulunan bu noktalara masaj uygulayarak iç organları da olmak üzere tedavi edilmesine yardımcı olur.

  Refleksoloji Masajı ayaklara basınç uygulayarak yapılır ve bu sayede hastanın tepkisi ölçülür. Bu işlem sonucunda hastanın problemli bölgeleri tespit edilir ve nasıl bir masaj teknikleri uygulanacağı belirlenir. Ayrıca bu masaj kişiye özel yapıldığından bu işlem herkese farkı uygulanır. Hatta hastanın yaşı, hastalık türü, hasta olan kişinin psikolojik ve fiziksel sorunları ele alınarak uygulanır.

  Ayak Masajı yapılmadan önce ayakların temiz ve hijyenik olması gerekir. Kişiye özel hassasiyetle masaj sıkıca bastırılarak hastanın gıdıklanması önlenir. Ağrılı olan bölgeye daha fazla neden olmamak için seçilmiş noktalara masaj uygulanır. Ayak Masajına öncelikle ayak bilekleriyle başlayarak burada bulunan bağları ve sinirleri gevşetilmesi sağlanır bu adımdan sonra ayak tabanlarına geçilir.

Diğer Tedaviler

İnfüzyon Terapileri

İnfüzyon Terapileri

Myer's Cocktail, Nad+ Serum, Hair and Nail Cocktail, Power Fitness Sport Amino Acid Cocktail, Beauty Cocktail, Fat Burning Slim Boost, B Complex Vitamin, Vitamin C, Biotin, Zinc, Selenium, Alpha Lipoic Acid, Glutathione, Methyl Plus, Resveratrol, Methycobalamin, Collagen Boosters

Detaylar
Destekleyici Terapiler

Destekleyici Terapiler

Pürüzsüz, sıkı ve düzgün bir cilde sahip olmak bir çok kadının rüyasıdır. Hypoxi ile gevşek cilde ve cilt elastikiyetinin kaybolmasına son...

Detaylar
Esneklik ve
Zihin

Esneklik ve
Zihin

Yoga, Hindistan’da ortaya çıkan fiziksel ve ruhsal iyilik halini artırmak için nefes almaya odaklanan bir egzersizdir.

Detaylar
Diyet Cafe

Diyet Cafe

Glutensiz Ürünler, Fit Tatlılar, Detox İçecekler, No Sugar No Gluten Kahvaltı, Bowl Kasesi...

Detaylar
Spa &
Güzellik

Spa &
Güzellik

Günümüzde sıklıkla yaşanan stres, uykusuzluk ve gerginlik gibi problemler cilt yapısına olumsuz etki eder.

Detaylar
Programlar

Programlar

Diyabet tedavisi, yüksek kolesterol tedavisi, detoks programları, aralıklı oruç programları, ketojenik programlar, yüksek tansiyon programları

Detaylar

İLETİŞİM

Bizimle Huzurun Yolculuğuna Başlayın.

ADRES

Maşukiye Mah. Türbe Sok. No:25 Kartepe/Kocaeli

Haritada Göster

TELEFON

0532 733 35 41

[email protected]

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!