24/10/2023

Tuğba Ciğerdelen - Pozitif Enerji, Profesyonellik ve İnsan Odaklı Yaklaşım

2023'ün ilk kapak konuğu olan Hunza Camp Sağlıklı Yaşam Merkezi kurucusu ve başarılı işletmecisi Tuğba Ciğerdelen, Hunza Camp'ın başarı öyküsünü, çalışma prensiplerini ve kısa bir süre sonra taşınacakları yeni yerlerini anlattı.

Tuğba Ciğerdelen - Pozitif Enerji, Profesyonellik ve İnsan Odaklı Yaklaşım

2023'ün ilk kapak konuğu olan Hunza Camp Sağlıklı Yaşam Merkezi kurucusu ve başarılı işletmecisi Tuğba Ciğerdelen, Hunza Camp'ın başarı öyküsünü, çalışma prensiplerini ve kısa bir süre sonra taşınacakları yeni yerlerini anlattı.

İşte, keyifle okuyacağınız kapak röportajımız ...

Aslında onu anlatmak için bir başlık seçmek hiç de kolay değil. O kadar çok öne çıkan özelliği var ki, onu bunlardan hangisi ile sunacağız karar vermek zor. Tanıdığım günden beri hep aynı pozitiflikte. Tam bir sosyal yardım meleği. Elini uzatabileceği neresi varsa mutlaka fayda sağlayacak bir hareketin içerisinde. Bunu bazı başkaları gibi reklam kaygısı ile yapan biri de değil. İnsan odaklı, karşısındakini mutlu etmeye programlanmış, kötü düşünceden kıskançlıktan uzak, çevresindeki dostlarının başarısıyla mutlu olabilen, dostları için sözde değil gerçek bir dost. Yaklaşık 5 sene önce açtığı Hunza Camp Sağlıklı Yaşam Merkezi, bu 5 yılda inanılmaz bir yükseliş grafiği ortaya koydu. Hunza’ya giren herkes mutlaka mutlu oldu. Tuğba Ciğerdelen ve aynı tarzı aşıladığı profesyonel ekibi danışanlarına hep en yüksek kalitede hizmeti ve enerjiyi verdi. Şunu çok net söyleyebilirim ki ilk odakları çok net bir şekilde müşteri memnuniyeti. Tuğba Ciğerdelen ve ekibi ilk olarak bu maneviyat ile besleniyor. İçerideki cihaz kalitesi ve donanımı ile kentte hatta Türkiye’de sayılı merkezlerden biri. Hunza Camp, hem danışanlarına aldırdığı başarılı sonuçlar hem de hissettirdiği pozitif duygular ile büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Şimdilerde; Derbent’te 9.5 dönüme yakın doğal güzellikler içerisinde sağlıklı yaşam merkezini inşa ediyor. Tuğba Ciğerdelen yeni yerleri için yine çok heyecanlı ve her şeyine çok özeniyor. Eminim ki burası hazır olup Hunza Camp yeni yerine taşındığında ortaya rüya gibi bir yer çıkacak.

Tuğba Ciğerdelen ile özel röportajımıza hazırsanız, işte burada...

KENTTE HUNZA SEVGİSİ KATLANARAK BÜYÜYOR YENİDEN ve YENİLENEN HUNZA

Merhabalar öncelikle hoş geldiniz Tuğba Hanım, dergi okurlarımız isminizi görünce sizi hemen hatırlayacağını tahmin ediyoruz ancak yeni okurlarımız için biraz kendinizden bahseder misiniz?

 1974 İzmir doğumluyum, Göztepeliyim. Ege Üniversitesi Radyo, TV, Sinema, Bilgi Üniversitesi Reklam, Başkent Üniversitesi Aile Danışman Hekimliği ve Yaşam Koçluğu mezunuyum. Şu an itibariyle Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Yoga, pilates vb eğitimlerimi tamamladım.30 tane belgem mevcut. Sürekli değişen bir dünya içerisinde durmaksızın tüketen, hareket etmeyen bir toplum haline gelmekten rahatsız olduğum için evlenip İzmit’e geldikten sonra çalışma hayatına sağlıklı yaşam merkezimizin çalışmalarına başladım. Geldiğim bu yolda artık bir eş ve bir anneyim. Hayatın bana sunduğu güzellikleri kucaklıyor ve içimde sevgiyle besliyorum.

Kocaeli’de ve çevre illerde yaşayan, sağlıklı yaşamayı önceliklerine konumlayan herkesin bildiğini düşündüğüm Hunza Camp’ı bilmeyenlere anlatır mısınız?

Hunza Camp adını; Hunza Türklerinden almıştır. Hunza Türkleri, Hun Türklerinden geliyor. Pakistan ve Hindistan sınırlarında yaşayan bu insanlar ortalama 120 yıl yaşıyor. Yolun yarısının 65 olduğu bu toplulukta kadınlar 65-70 yaşında doğum yapabiliyorlar. Hunza Türklerinin çok ilginç bir yanı da hiçbir kanser vakasının yaşanmaması, aynı zamanda sık rastlanan diğer şeker, damar tıkanıklığı, kalp yetmezliği gibi rahatsızlıklarda görülmüyor. Çıktığımız bu yolda Hunza Türklerini örnek alarak danışanlarımızın bilinçlenip, yaşam kalitesini arttırmayı hedeflemekteyiz. Üst düzey hizmet sunmakla birlikte bütün üyelerimizin ihtiyaç duyduğu yaşama rehberlik ediyoruz.

5 sene öce bir apartmanın üst katında başladığımız yolculuğumuz, şu an Derbent’te 9.5 dönüm kendimize ait arazimiz üzerine inşa ettiğimiz sağlıklı yaşam merkezimize geçmeye hazırlanarak devam ediyor. 2023 Ekim ayı gibi geçeceğimiz yeni ve çok özel konaklamalı sağlıklı yaşam merkezimize geçene kadar şu an hizmet vermeye devam ettiğimiz Yahya Kaptan’daki bahçeli villamızda olacağız.

Yeni bir yer ve yenilenen bir yüz ile

En başından beri hayalimde olan yere yerleşmek için gerekli olan adımları bir bir attım. Yakın bir zamanda Kartepe, Derbent tarafında konaklamalı, tamamen bize ait 9,5 dönüm bir alana sahip olacağız. Bütün alanın her metre karesini kullanıyor olacağız. Alanın planlamasına bakacak olursak; 1 ana bina, 13 tane konaklama binası ve kafemiz olacak, bu binalar ise bungalov, tiny house tarzında yapılacak. Kafemiz, üyelerimiz dışında dışarıya hizmet vermeyecek ve orada yalnızca sağlıklı yaşam ürünlerini bulabilecekler. Diyet yaparken insanların en çok zorlandığı şey şüphesiz ki organik yiyecek ve içecekleri süreklilikte bulabilmek. Biz bunları misafirlerimiz için özenle hazırlayacağız.

Kuaför,cilt bakımı,masaj,ayak masajı,kafa masajı vb alanlarımızda müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği her şeyi düşünerek planlama yaptık. Ancak şunu belirtmekte yarar var ki biz bu hizmetlerin hepsini içerdeki müşterilerimiz için yapacağız. Dışardan gelen müşteriler için herhangi bir hizmetimiz olmayacak. Gelen misafirlerimiz burada hem çok rahat edecek hem de tüm ihtiyaçlarını buradan karşılayabileceği bir yaşam alanı amaçlıyoruz. Tek gecelik bir konaklama mümkün olmayacak, en az iki gecelik konaklama yapılabilecek. Bunun en önemli nedeni konseptimizin dışına çıkmak istemiyoruz. Bizim hedefimiz konaklamaya gelen misafirimizi bedenen ve ruhen rahatlatmak. Bunu bir günde yapmak mümkün değil maalesef. En azından bir hafta sonunuzu bize ayırmanız gerekiyor.

Çok ilgi çekici ve önemli bir iş yaptığınız tartışılmaz bir gerçek peki bize ekibiniz ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Öncelikle misafirimizin ne için geldiğine göre değişen farklı hizmetlerimiz olacak. Örnek vermek gerekirse; misafirimiz geldi ve en önemli amacı zayıflamaksa, öncelikle birtakım testler isteyeceğiz. Sağlık raporu getirmeleri şart olacak.

Bunun dışında bahsetmek istediğim kurallarımız var. Bu kurallara bütün misafirlerimiz uymak zorunda.

Nedir bu kurallar?

Herkes aynı saatte kalkarak “güne merhaba yogası” yapmak zorunda. “Güne merhaba yogası” güneşi selamlamak amacıyla yapılan oldukça huzur veren bir yogadır. Ardından kahvaltı yapılarak spora geçilir.

“Hayvanlarımızın yediklerine kadar, tüm ürünler bildiğim onayladığım ürünler olacak”

Kahvaltımıza bir parantez açmak istiyorum; kahvaltımızı köy kahvaltısı şeklinde hayal etmeyiniz lütfen, bizde kekler, poğaçalar, börekler yok. Misafirlerimiz için özel yaptırılan tamamen organik ve köyden temin edilen ürünler kullanılacak. Hayvanların ne yediklerine kadar bildiğim ürünler olacağına garanti veriyorum. Dinlenme ve kitap okuma saatlerimiz olacak. Şu an çok meşhur olan “aile dizilimi seremonisi” var. Bunları eğitmenlerimizle birlikte yapacağız. Son olarak nefes terapisinin ardından öğle yemeği yenecek. Kişilerin ihtiyaç durumuna ve bize gönderdikleri tahlil sonuçlarına göre kilo vermede ve almada ufak sırlarımızla vücutlarını destekleyeceğiz.

Konaklama Alanlarınız Nasıl Olacak ?

Gelen misafirlerimiz odalarında 4 kişiye kadar kalabilirler ancak biz tek ya da eşleriyle 2 kişi kalmalarını tavsiye edeceğiz. Çünkü bizde her gün uygulanacak olan 7 saniye kuralı var.

Nedir bu 7 saniye kuralı?

Bu kurala göre her gün bütün misafirlerimiz 7 saniye boyunca kendini dinleyip kafalarını boşaltmayı amaçlayacak. Ancak etrafınızda çıt çıkmamalı, sadece kendi nefesiyle, kendi özünüzle beslenmeniz gerekiyor. Üzülerek belirtmek isterim ki 15 yaş altı çocuklarımızı kampımıza alamıyoruz. Bunun dışında paket programlarımız olacak. Vücudumuzun dönüşümü 21 günde gerçekleşir. Bu nedenle süremizi 21 gün olarak belirliyoruz ancak tabi ki misafirimiz dilerse durumlarına göre çok daha uzun yada kısa periyodlarda konaklayabilecekler. Özverili ekibimiz sayesinde misafirlerimizi hem yoracağız hem dinlendireceğiz ve hayata çok daha farklı motive ederek buradan ayrılmalarını sağlayacağız.

Hunza Camp, açıldığı günden itibaren inanılmaz derecede sevildi. Bunu neye bağlıyorsunuz ?

Bunu pozitif ruh halimize ve uyguladığımız doğru-profesyonel yöntemlere bağlıyoruz. Ben ve ekibim hem yaptığımız işi olabildiğince profesyonel icra ediyor hem de özen ve sevgiyle yapıyoruz. Güler yüz, samimiyet ve dürüstlük asla taviz vermediğimiz özelliklerimizden. Gelen misafirlerimizin en çok memnun kaldığı şeylerden biri bu, yoğun iş yaşantılarımızdan kaynaklandığını düşünüyorum; artık insanlar negatif şeylerden kaçıyor. Hayat çok kısa ve ne zaman sona ereceği belli değil. Biz insanların hayatlarına dokunmak istiyoruz. Hayatımızda yaşanan her mutsuzluğun ardından gelecek mutluluğa inanmak gerekiyor. Kalp kırmak değil, biz insanlarla dost olmak, hayatın her anından zevk almak istiyoruz. Bu sebeptendir ki oldukça tanındık ve sevildik. Umarım bu düşüncelerimizi daima devam ettirebilir ve daha fazla insana yayabiliriz.

Son olarak cihazlarınızdan bahsetmek ister misiniz?

Bahsederken en çok gururlanacağım konu sanırım bu... Çünkü; her spor merkezinde belli cihazlar var ancak biz bu konuya oldukça büyük yatırımlar yapıyoruz. En kaliteli markaların en son çıkan ürünlerini takip ederek bünyemize katıyoruz. İmitasyon cihazlar bizim kapımızdan içeri giremez. Cihazlarımızı seçerken en çok dikkat ettiğim şey yatarak kilo vermeyi amaçlamayan ürünler olması. Kilo, emek ve çaba harcayarak verilir. Lazer ile yağ kırma tarzı cihazlar belirli bir süre sonra insan vücuduna oldukça büyük zararlar verebiliyor. Bilim de bunu kanıtladı. Ancak piyasada bu tarz ürünler oldukça yaygın. Kesin ve net bir biçimde tekrar söylemek istiyorum; yatarak asla kilo verilemez. Çaba olmaksızın bunun olmayacağını anlamak gerekiyor. Makinalarımızın buradaki temel amacı yapılan hareketlerin değerini artırmaktır. Normal şartlarda 1 saat yaptığınız sporun etkisinin 5 saat yapılan sporla eşdeğer olmasını sağlıyoruz. Bu sebeple en iyi makineleri almam gerekiyor ve bu konuya oldukça büyük yatırımlar yapıyoruz. Gönül rahatlığıyla söylüyorum ki bu kadar üst düzey makinalar ile alanımızda iş yapan işletme Kocaeli’de yok, Türkiye’de sayılıdır.

İLETİŞİM

Bizimle Huzurun Yolculuğuna Başlayın.

ADRES

Maşukiye Mah. Türbe Sok. No:25 Kartepe/Kocaeli

Haritada Göster

TELEFON

0532 733 35 41

[email protected]

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!