Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun | Hunza Camp Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzümüzde, çenemizde, boynumuzda, göğsümüzde ve başımızın üzerinde bulunan kasları…

Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun | Hunza Camp Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzümüzde, çenemizde, boynumuzda, göğsümüzde ve başımızın üzerinde bulunan kasları…

Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun | Hunza Camp Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzümüzde, çenemizde, boynumuzda, göğsümüzde ve başımızın üzerinde bulunan kasları…

Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun | Hunza Camp Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzümüzde, çenemizde, boynumuzda, göğsümüzde ve başımızın üzerinde bulunan kasları… Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun | Hunza Camp Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzümüzde, çenemizde, boynumuzda, göğsümüzde ve başımızın üzerinde bulunan kasları…
Hunza

BLOG

BLOG

Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun

09.09.2019

Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzümüzde, çenemizde, boynumuzda, göğsümüzde ve başımızın üzerinde bulunan kasları çalıştıran yüz yogası; sarkmaları, çizgileri, kırışıklıkları, gözaltı torba ve morluklarını gideriyor, yenilerinin oluşumunu engelliyor.


Tanınmış televizyoncu Tuğba Ciğerdelen tarafından ilimize kazandırılan ve Türkiye’nin kişiye özel VIP hizmet veren ilk ve tek sağlıklı yaşam merkezi olan Hunza Camp, yeni sezona hazır. İzmit Yuvam Akarca bölgesindeki merkezinde yoluna yeniliklerle devam eden Hunza Camp, verdiği yüz yogası eğitimleriyle şu sıralar adından sıkça söz ettiriyor.


Merkezin başarılı yoga eğitmeni Begüm Kurt, üniversite eğitimini Viyana’da tamamladıktan sonra kendisini yoga alanında da geliştirmiş bir isim. 9 yıldır yoga eğitmenliği yapan Kurt, Hunza Camp’ta yüz yogasının yanı sıra normal yoga, hamilelik yogası, doğum sonrası anne-bebek yogası ve çocuk yogası eğitimleri de veriyor.


Yüz yogasının yüz, çene, boyun, göğsümüzde ve başımızın üzerinde bulunan kasları çalıştırdığını; ciltteki sarkmaları, çizgileri, kırışıklıkları, gözaltı torba ve morluklarını giderdiğini söyleyen Begüm Kurt, “Zamanı yüz yogasıyla durdurmak mümkün” diyor.
Begüm Hanım, nedir yüz yogası?

Yüz yogası, yüzümüzün genç kalması ya da yılların cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerini yok etmek için uyguladığımız bir yoga türü. Yüzümüzün 3 katmanı var; bizim genç kalmak için kullandığımız kremler, uygulanan botoks ve dolgu gibi medikal işlemler yüzümüzün sadece üst katmanına etki ediyor. Yüz yogasıyla ise cildin en alt katmanına kadar ulaşılıyor ve cilt içten sıkılaştırılıyor. Yüzümüzde kullanmadığımız onlarca kasımız vardır. Bu kaslar yüz yogasıyla çalıştırılarak toparlanır, doğal yollardan kolajen üretimi arttırılır ve cilt kendini yeniler, canlanır, güzelleşir. Düzenli yüz yogasıyla hiçbir cerrahi operasyona gerek kalmadan kırışıklıklar engellenebilir, cilt tonu dengelenir. Kaşlar kalkar, sarkmalar toparlanır, gözaltı morlukları ve torbaları, göz kapağı sarkmaları, sivilce ve lekeler giderilir. Yenilerinin oluşumu da engellenir.
Bu yöntem gerçekten bahsedildiği kadar etkili mi? Ne oranda bir gençleşmeden bahsediyoruz?

Her gün düzenli olarak yapıldığında yüzünüzdeki, yanak bölgenizdeki toparlanmayı üç ay gibi kısa bir sürede görebilirsiniz. Ne kadar erken başlarsanız tabii ki o kadar iyi sonuç alırsınız. 50’li yaşlara geldiğinizde cildinizin 10 ila 15 yas genç görünmesi mümkün.


Herkes yüz yogası yapabilir mi?

İlk başta tecrübeli bir eğitmenden eğitim almak şart çünkü yüz yogası yaparken yüzümüzdeki kasları ve hangi hareketin hangi kasları çalıştırdığını bilmemiz gerekir. Bilinçsizce yapılan çalışmalar, yüzün bir bölgesini çalıştırırken bir diğer bölgesini bozabilir. Örneğin, dudak üzerindeki kırışıklıkları düzeltmek isterken, yanlış bir hareketle alnınızın kırışmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle derslerin eğitmen kontrolünde olması gerekiyor ki ters etkiler olmasın.
YÜZ KASLARI ÇALIŞIR

Yüz yogası için ne süreyle eğitim almak gerekiyor?

Biz, Hunza Camp’ta yoga eğitimini, haftada iki gün olmak üzere sekiz ders olarak veriyoruz ve danışanlarımızdan öğrendiklerini evde de uygulamalarını istiyoruz. Aksi halde haftada bir merkeze gelerek etkili bir sonuç elde etmek çok zor.


Yüz yogasında dersler ne şekilde gerçekleşiyor?

Yüz yogası, çok basit gibi görünse de oldukça yorucu bir yoga türüdür. Yüz kaslarını ciddi şekilde çalıştırır ve yorar. Bu nedenle ilk seanslarda bir saatlik dersimizin ilk 30-35 dakikasını yüz yogasına ve yüz masajına, kalan zamanı sırt ve göğüs kaslarını çalıştırma ile meditasyona ayırıyoruz. Dersler ilerleyip yüz kasları kuvvetlendikçe yüz yogası egzersizlerini de arttırıyoruz. Öğrencilerimizin yüz yogası dersine makyajsız, toniklenmiş ve temiz bir ciltle gelmesini istiyoruz. Yüz yogası esnasında ciltte kan dolaşımı arttığı için emilim de artıyor. Bu sebeple kullandıkları yüz bakım ürünlerini seansın hemen ardından kullanmalarını öneriyorum.


Yüz yogası yaparken dikkat edilmesi gereken başka noktalar var mı?

Yüz yogasında maksimum etkiyi sağlamak için verilen ödevlerin evde, ayna karşısında düzenli yapılması gerekiyor.
BİREBİR İLGİLENİYORUM


Öğrencilerinizi bire bir mi çalıştırıyorsunuz?

Birebir de çalışıyoruz, gruplar ile çalıştığımız da oluyor ancak grup derslerimizi en fazla 4 kişiyle sınırlı tutuyoruzyüz yogasında öğrencilerle ilgilenilmesi; hareketlerin doğru yapılıp yapılmadığının takibi gerekiyor.


Yüz yogasının etkileri ne kadar sürede görülüyor?

Yaklaşık bir ay sonra cilt parlamaya, lekeler ve sivilceler azalmaya başlıyor. 3 ayın sonunda da özellikle yanak ve çene bölgesinde yüzün çok daha gergin olduğu görülüyor. 3 ay boyunca düzenli şekilde, günde 20-30 dakika yüz yogası yapılırsa, etkilerini kısa sürede görmek mümkün.


Begüm Hanım, herkes yüz yogası yapabilir mi?

Evet, herkes yapabilir. Sadece botoks işlemi uygulanmış bir ciltte belli kaslar çalışmadığı için o kasları hareket ettiremeyiz. Ettirmeye çalıştığımızda botoksun etki süresi kısalır.
HAMİLE YOGASI

Hunza Camp’ta yüz yogasının dışında hangi yoga türlerinin dersleri veriliyor?

Normal yoga, hamile yogası, doğum sonrası anne-bebek yogası ve çocuk yogası derslerimiz var.


Hamile yogasından biraz bahseder misiniz?

Hamile yogasında yapılan hareketlerle omurga ve kaslar güçleniyor, böylece anne kolay bir doğuma hazırlanıyor. Ayrıca solunum, sindirim ve dolaşım sistemleri güçlendirilerek bulantı, kusma, el-ayak şişmeleri, bel ve sırt ağrıları, tansiyon, nefes darlığı gibi hamilelikte oluşan fiziksel şikayetler hafifliyor. Hormonlar düzene giriyor. Ayrıca anne adaylarıyla yaptığım nefes çalışmaları ve meditasyon ile anne ve bebek rahatlıyor, duygusal bağları güçlendiriliyor. Hamile yogası, anne adayının doktorunun bilgisi ve onayıyla ilk aydan itibaren doğuma kadar yapılabilir.
ANNE-BEBEK YOGASI

Doğum sonrası yoga nasıl yapılıyor?

Doğum sonrası yogada ise anne, derslere 0-2 yaş aralığındaki bebeğiyle beraber geliyor. Anne ve bebek, yogaya normal doğumdan en erken 6-8 hafta sonra, sezaryenden ise en erken 8-10 hafta sonra başlayabilir. Burada amaç; doğum sonrasında bedenin, iç organların toparlanmasına, güçlenmesine ve hormonların düzene girmesine yardımcı olmak. Ayrıca, annelerin bebeklerini emzirirken yaşadığı sırt ve boyun problemleri de yoga ile giderilebiliyor. Doğum sonrası yogada, anne ve bebek her zaman iletişim halinde oluyor. Anne hiçbir zaman bebeğe sırtını dönmüyor, sürekli bebekle kontak halinde ve göz göze oluyor.


Çocuk yogasında sadece çocuklarla birlikte mi çalışıyorsunuz?

Çocuk yogası normal yogaya göre çok daha eğlencelidir. Normal yogadaki hareketler, çocuk yogasında bir döngü, bir hikaye, bir masal içinde yapılır; işin içine hayal gücü de katılır. Böylece çocuklar sıkılmıyor ve sürekli hareket halinde oluyor. Seansın sonunda da kısa süreli meditasyonlar yapıyoruz. Bu teknikle çocuğun farkındalığı yükseliyor, hayal gücü gelişiyor. Çocuk yogası çocuklarda dikkat eksikliği, hiperaktivite gibi sorunların çözümünde de etkili oluyor. Çocuk yogasına iki yaşından itibaren başlanabilir.
İLETİŞİM

Alikahya Fatih Mah. İshak Paşa Cad, Kural Sok No:12 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0532.733 35 41

www.hunzacamp.com

Instagram: @hunza_camp

POPÜLER İÇERİKLER
DETOKS
NEDİR?

Vücudumuz tarafından üretilen atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulun...

DETAYLAR

İLGİLİ İÇERİKLER

İLGİLİ İÇERİKLER

Hunza | Tuğba Ciğerdelen - Pozitif enerji, profesyonellik ve insan odaklı yaklaşım
Tuğba Ciğerdelen - Pozitif enerji, profesyonellik ve insan odaklı yaklaşım

Tuğba Ciğerdelen - Pozitif enerji, profesyonellik ve insan odaklı yaklaşım…

DEVAMINI OKU
Hunza | Ciğerdelen Çiftinden Kanserle Mücadeleye Destek
Ciğerdelen Çiftinden Kanserle Mücadeleye Destek

İş insanı Gürol Ciğerdelen ve eşi Hunza Camp’ın kurucusu Tuğba…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp’tan Devasa Yatırım
Hunza Camp’tan Devasa Yatırım

Hunza Camp, Kocaeli’de bir ‘ilk’e imza atıyor, Kartepe’de 10 dönümlük…

DEVAMINI OKU
Hunza | Alanında Aldığı Eğitimi Birincilikle Bitirmiş Çeyrek Asrın Tecrübesi Şimdi Hunza'da
Alanında Aldığı Eğitimi Birincilikle Bitirmiş Çeyrek Asrın Tecrübesi Şimdi Hunza'da

Alanında Aldığı Eğitimi Birincilikle Bitirmiş Çeyrek Asrın Tecrübesi Şimdi Hunza'da…

DEVAMINI OKU
Hunza | HUNZA CAMP Yeniliğe doymuyor
HUNZA CAMP Yeniliğe doymuyor

İlimizin ilk ve tek VIP sağlıklı yaşam merkezi Hunza Camp,…

DEVAMINI OKU
Hunza | 30 dakikada 20 bin mekik etkisi Reshape Teknolojisi Hunza Camp’ta
30 dakikada 20 bin mekik etkisi Reshape Teknolojisi Hunza Camp’ta

Kentimizin kişiye özel VIP hizmet veren tek sağlıklı yaşam merkezi…

DEVAMINI OKU
Hunza | Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Grip gibi salgın hastalıkların arttığı bu aylarda bağışıklık sisteminizi güçlendirmek…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza'dan Bir Yenilik Daha!
Hunza'dan Bir Yenilik Daha!

Gelin cihazlarımızı yakından tanıyalım... Sektörde kendini ispatlamış, sadece vücudumuzu değil…

DEVAMINI OKU
Hunza | 18 Yıllık Tecrübe Hunza Camp ile Birleşti
18 Yıllık Tecrübe Hunza Camp ile Birleşti

Hem bedenimize hem de ruhumuza dokunan Hunza Camp şimdi de…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp Zayıflamak İsteyenlere Günümüz Teknolojisi ile Eşsiz Fırsatlar Sunuyor
Hunza Camp Zayıflamak İsteyenlere Günümüz Teknolojisi ile Eşsiz Fırsatlar Sunuyor

Ağustos sayımızın kapak konuğu olan Hunza Camp kurucusu Tuğba CİĞERDELEN…

DEVAMINI OKU
Hunza | SELÜLİTSİZ ve SIKI BİR VÜCUT ROLLSLİMMER
SELÜLİTSİZ ve SIKI BİR VÜCUT ROLLSLİMMER

Rollslimmer (Selülitsiz ve Sıkı Bir Vücut) / Hunza CampRollslimmer (Selülitsiz…

DEVAMINI OKU
Hunza |  Vacunaut İle 1 Ayda 2 Beden İncelin
Vacunaut İle 1 Ayda 2 Beden İncelin

Vacunaut İle 1 Ayda 2 Beden İncelin / Hunza CampDüzgün…

DEVAMINI OKU
Hunza | TRAINER L250
TRAINER L250

HUNZA CAMP / TRAINER L250 “Doğal ve Sağlıklı”TRAINER L250 HUNZA…

DEVAMINI OKU
Hunza | HYPOXİ DERMOLOGY
HYPOXİ DERMOLOGY

Hunza Camp / Cildinizi Hypoxi Dermology ile Çalıştırın Hypoxi Dermology…

DEVAMINI OKU
Hunza | HUNZA CAMP/ BEDENİN İÇİN EN GÜZEL HEDİYE PİLATES
HUNZA CAMP/ BEDENİN İÇİN EN GÜZEL HEDİYE PİLATES

HUNZA CAMP/ BEDENİN İÇİN EN GÜZEL HEDİYE PİLATES Kişiye özel…

DEVAMINI OKU
Hunza | HUNZA CAMP'ta YOGA
HUNZA CAMP'ta YOGA

Hunza Camp’ta YogaSağlık her şeyin üstünde ve temelinde bir güçtür.…

DEVAMINI OKU
Hunza | HUNZA CAMP BÜYÜYOR
HUNZA CAMP BÜYÜYOR

Kartepe’de yaklaşık 10 dönümlük bir alan üzerinde yeni hizmetlerimizi de…

DEVAMINI OKU
Hunza | YENİ YILDA YENİLİKLER SİZİNLE
YENİ YILDA YENİLİKLER SİZİNLE

Acısıyla tatlısıyla 2021 yılını geride bırakırken yüzünüzdeki gülümsemenin sebebi olduğumuzu…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hypoxi ile 4 Günde 1 Beden İncelin !
Hypoxi ile 4 Günde 1 Beden İncelin !

Hypoxi ile hayalinizdeki gelinliği giymek artık hayal değil. Düğün mevsimi…

DEVAMINI OKU
Hunza | Raflardaki yerini alıyor: Hunza’nın El Günlüğü
Raflardaki yerini alıyor: Hunza’nın El Günlüğü

Raflardaki yerini alıyor: Hunza’nın El Günlüğü   Sağlıklı bir yaşam tarzı…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hemşire kontrolünde Hypoxi terapisi Hunza Camp’ta
Hemşire kontrolünde Hypoxi terapisi Hunza Camp’ta

Hemşire kontrolünde Hypoxi terapisi Hunza Camp’ta   İlimizin VIP hizmet veren…

DEVAMINI OKU
Hunza | 2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen
2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen

2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR FOTOĞRAFLAR:…

DEVAMINI OKU
Hunza | Kanserle mücadele için yürüdüler
Kanserle mücadele için yürüdüler

Kocaeli Hunza Camp, ‘Meme Kanserleri Farkındalık Etkinlikleri’ adı altında Kocaeli…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp'tan Dev Kampanya
Hunza Camp'tan Dev Kampanya

Hunza Camp'tan Dev Kampanya Eye perfection massage glasses ile cildiniz ışıldayacak.…

DEVAMINI OKU
Hunza | D Vitamini
D Vitamini

D VİTAMİNİSon zamanların en popüler vitaminlerinden biri olan D vitamini…

DEVAMINI OKU
Hunza | Kronik Kabızlık ve Beslenme
Kronik Kabızlık ve Beslenme

Kabızlık, bağırsak hareketlerinin yavaş olması sebebiyle haftada üç veya daha…

DEVAMINI OKU
Hunza | Tatlı Krizlerini Nasıl Önleyebiliriz ?
Tatlı Krizlerini Nasıl Önleyebiliriz ?

Bazen mutluluktan veya üzüntüden, bazen dikkati çeken bir reklamla, kimi…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza'dan Gelen İlhamı ile Tuğba Ciğerdelen
Hunza'dan Gelen İlhamı ile Tuğba Ciğerdelen

AĞUSTOS KAPAK KONUĞUMUZ; İLHAMINI UZUN YILLAR SAĞLIKLI YAŞAMLARIYLA ÜN SALMIŞ…

DEVAMINI OKU
Hunza | Enerji Ve Gençliğin Bütünü Yoga Ece Var İle Hunza Camp'ta
Enerji Ve Gençliğin Bütünü Yoga Ece Var İle Hunza Camp'ta

Bu röportajla birlikte size bol enerjili ve huzurlu günler dileriz.…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza'nın El Günlüğü Raflarda Yerini Alıyor
Hunza'nın El Günlüğü Raflarda Yerini Alıyor

Geçen yıllar boyunca, sağlık konusunda pek çok tecrübe edindik ve…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza'nın El Günlüğü
Hunza'nın El Günlüğü

ÜÇ YIL ÖNCE "RUHUN VE BEDENİN HUZUR BULDUĞU YER" SLOGANIYLA…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp'ta Çok İyi Hissediyorum
Hunza Camp'ta Çok İyi Hissediyorum

Yaşayan bilir, eğer düzenli spor yapıyor, hatta geçiştirmeden kendinizi biraz…

DEVAMINI OKU
Hunza | Bel bölgesinde fazlalıklara ‘elveda’ deyin: ‘VACUNAUT’ Hunza Camp’ta
Bel bölgesinde fazlalıklara ‘elveda’ deyin: ‘VACUNAUT’ Hunza Camp’ta

İlimizin kişiye özel hizmet veren tek sağlıklı yaşam merkezi Hunza…

DEVAMINI OKU
Hunza | Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası
Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası

Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak,…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hypoxi Terapisi ile 4 Günde 1 Beden İncelin
Hypoxi Terapisi ile 4 Günde 1 Beden İncelin

Fazla kilolarınızdan, bölgesel yağlardan ve selülitlerden kurtulmak istiyorsanız, Hunza Camp’ta…

DEVAMINI OKU
Hunza | COVİD-19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER
COVİD-19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

1. Tüm tesis her sabah düzenli olarak temizlenip dezenfeksiyonu yapılmaktadır.2.…

DEVAMINI OKU
Hunza | Mutluluk ve Huzurun Sağlıkla Buluştuğu Yer: HUNZA CAMP
Mutluluk ve Huzurun Sağlıkla Buluştuğu Yer: HUNZA CAMP

Evininizin konforunu hissedeceğiniz kişiye özel hizmet veren sağlıklı yaşam merkezi…

DEVAMINI OKU
Hunza | Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun
Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun

Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor…

DEVAMINI OKU
Hunza | Sağlık, güzellik ve konfor tek çatı altında; HUNZA CAMP
Sağlık, güzellik ve konfor tek çatı altında; HUNZA CAMP

Türkiye’nin kişiye özel VIP hizmet veren ilk ve tek sağlıklı…

DEVAMINI OKU
Hunza | Değişime karar verdiyseniz: Melis Zafer
Değişime karar verdiyseniz: Melis Zafer

Hunza Camp’ın başarılı spor eğitmeni Melis Zafer, “Yaşantısında, beslenme şeklinde…

DEVAMINI OKU
Hunza | Diyetisyen Türkan Dayıoğlu: Yaşam çarkını döndürün!
Diyetisyen Türkan Dayıoğlu: Yaşam çarkını döndürün!

Türkiye’nin kişiye özel hizmet veren ilk ve tek sağlıklı yaşam…

DEVAMINI OKU
Hunza | Sadece size özel vip hizmet: HUNZA CAMP
Sadece size özel vip hizmet: HUNZA CAMP

Gözlerinizi kapatın, hayal edin... Sadece size özel bir sağlıklı yaşam…

DEVAMINI OKU
Hunza | Masaj
Masaj

Derin Bağ Doku Masajı/ Deep Tissue MassageDerin bağ doku masajı…

DEVAMINI OKU
Hunza | Ozon Sauna Nedir?
Ozon Sauna Nedir?

Buhar saunası yolu ile ozonterapi güçlü bir hastalık önleyicidir. Yan…

DEVAMINI OKU
Hunza | Her Şeyden Önce Sağlık
Her Şeyden Önce Sağlık

Amacınız daha sağlam biri olup daha az hastalanmak, ilaca, ameliyata…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hypoxi
Hypoxi

TRAINER L250Fit bir vücut - peki nasıl? Kadınların % 80'…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp Açıldı
Hunza Camp Açıldı

Her şeyden önce sağlık diyerek çıktığımız bu yolda bizleri yalnız…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp ile Diyet yapmıyor, sağlıklı besleniyoruz
Hunza Camp ile Diyet yapmıyor, sağlıklı besleniyoruz

Zihnimizde yaygın olarak bulunan diyet kavramını bir kenara bırakıp, bu…

DEVAMINI OKU