Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası | Hunza Camp Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak, beden-ruh-zihin bütünlüğünü yakalamak istiyorsanız, Hunza Camp’ın hamak yogası derslerine mutlaka…

Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası | Hunza Camp Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak, beden-ruh-zihin bütünlüğünü yakalamak istiyorsanız, Hunza Camp’ın hamak yogası derslerine mutlaka…

Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası | Hunza Camp Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak, beden-ruh-zihin bütünlüğünü yakalamak istiyorsanız, Hunza Camp’ın hamak yogası derslerine mutlaka…

Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası | Hunza Camp Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak, beden-ruh-zihin bütünlüğünü yakalamak istiyorsanız, Hunza Camp’ın hamak yogası derslerine mutlaka… Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası | Hunza Camp Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak, beden-ruh-zihin bütünlüğünü yakalamak istiyorsanız, Hunza Camp’ın hamak yogası derslerine mutlaka…
Hunza

BLOG

BLOG

Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası

Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası

Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak, beden-ruh-zihin bütünlüğünü yakalamak istiyorsanız, Hunza Camp’ın hamak yogası derslerine mutlaka katılmalısınızİlimizin VIP hizmet veren tek sağlıklı yaşam merkezi Hunza Camp; sağlıklı yaşamın kapılarını aralamak, formda kalmak, hayatın stresinden uzaklaşmak ve rahatlamak isteyen Kocaelililer için uygulamalarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Bölgesel zayıflama cihazları, sağlıklı beslenme uygulamaları ve aletli pilates ile ilimizin en çok tercih edilen sağlıklı yaşam merkezi olan Hunza Camp; zihinsel, bedensel ve ruhsal bütünlüğün sağlanmasında en etkili yöntem olan yoga dersleriyle de ilgi çekiyor.

SINIRLARI ZORLAYIN

Yoga derslerinin, Yoga Federasyonu’na bağlı olarak çalışan deneyimli yoga eğitmeni Ece Var eşliğinde verildiği merkez, yoganın rahatlatıcı etkisini keşfedenlerin ve keşfetmek isteyenlerin bir numaralı adresi. Kurulduğu günden bu yana anne-çocuk yogası, Hatha yoga ve hamile yogası dersleriyle geniş bir kesime hitap eden Hunza Camp, bünyesine son olarak hamak yogasını kattı. Diğer adı ‘antigravity’ olan ve popülaritesi tüm dünyada hızla artan hamak yogası dersleri, Kocaelililer tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı. Haftanın iki günü Eskişehir’den ilimize gelerek hamak yogası dersleri veren yoga eğitmeni Ece Var, “Dengeli ve güçlü bir bedene sahip olmak isteyenler, hamak yogasını mutlaka denemeli” diyor. Başarılı yoga eğitmeni, uzun süredir yogayla ilgilendiğini ve yoganın kendi yaşamı üzerindeki etkilerini gördükten sonra yoga eğitmeni olmaya karar verdiğini söylüyor. Var, yoga yolculuğunu anlatırken şu ifadeleri kullanıyor: “5 yıl otomotiv sektöründe iletişim uzmanı olarak çalıştım.

ESNEKLİK SAĞLIYOR

Daha sonra çocukluğumdan beri meraklı olduğum yogaya yöneldim ve pek çok eğitime katıldım. Bu süreçte bedensel ve ruhsal olarak ciddi açılmalar yaşadığımı fark edince yoga eğitmeni olmaya karar verdim. Yoga Federasyonu Eskişehir Şubesi’ni açtım ve derslerime başladım. Şimdi de yolumuz Hunza Camp ile kesişti. Kocaelililerle yogada buluştuğum için çok mutluyum” diyor. Yoga deneyimini farklı bir boyuta taşımak isteyenlerin hamak yogasını mutlaka denemesi gerektiğini söyleyen Ece Var, hamak yogasının klasik yogadan en büyük farkının omuzlardaki baskıyı azaltması ve omurgada ciddi bir esneklik sağlaması olduğunu belirtiyor.

GÜÇ VE DENGE İSTİYOR

Hamak yogasının kas gücüne dayandığının da altını çizen Ece Var, “Klasik yogayı herkes yapabilir ancak hamak yogası denge ve güç gerektirir. Ayrıca zihinsel odaklanma gerektiren bir yoga çeşididir. Bu nedenle ‘hamak yogası yapmak istiyorum’ diyenlerle önce klasik yoga yapıyoruz, sonra hamak yogasına geçiyoruz” diyor. Hamak yogasının son yıllarda büyük talep gördüğünü de ifade eden Ece Var, “Özellikle masa başı çalışanlar, yoğun ve tempolu bir iş yaşamı olanlar için hamak yogası eşsiz bir zihin boşaltma, odaklanma ve beden rahatlatma tekniğidir” diyor ve devam ediyor:

ODAKLANIN, RAHATLAYIN

 “Yoganın temelinde nefes egzersizleri vardır. Hamak yogasında da nefes egzersizlerinin hayati önemi var. Bedensel, ruhsal ve zihinsel uyum ancak nefes egzersizleriyle sağlanabilir.” Hamak yogası, esnek bir bedene sahip olmak isteyenler için de en uygun aktivitelerden biri. Özellikle spor yapan kişilerin daha hızlı esneklik kazanmak için hamak yogasını tercih edebileceğini belirten Ece Var, “Hamak yogası, beden esnekliğinin en hızlı sağlandığı yoga çeşididir. Kullanılan hamaklar, kaslarınıza zarar vermeden bedeninizi destekleyerek daha güvenli ve doğru şekilde esnemenizi sağlar. Hamak yogası, vücudun esneklik ve denge hızını artırır.

YER ÇEKİMİNE MEYDAN OKUYUN

Hamak yogası, aynı zamanda bir çeşit yer çekimine meydan okumadır. Çok keyifli bir çalışma yöntemi vardır ve kişiye kendisini uçuyormuş gibi hissettirir. Bununla birlikte, egzersizler sayesinde açılan omurga, kişide inanılmaz bir rahatlama sağlar” şeklinde konuşuyor. Egzersizlerin bir saat sürdüğünü de sözlerine ekleyen Ece Var, “Bu bir saatin ilk 10 dakikasını nefes egzersizleri ve odaklanma, 35 dakikasını hamak yogası, son 15 dakikasını ise meditasyon ile geçiriyoruz” ifadelerini kullanıyor.

DENEME DERSLERİNE KATILIN

İzmitlilerin hamak yogasına gösterdiği ilgiden çok memnun olduğunu ve önümüzdeki süreçte ilimizdeki derslerini haftada üç güne çıkarmayı planladığını belirten başarılı yoga eğitmeni, “İzmit’e çok severek geliyorum ve hamak yogasını tüm Kocaelililere tanıtmak istiyorum. Herkesi Hunza Camp’a hamak yogasını deneyimlemeye bekliyorum. Gelsinler, deneme derslerine katılsınlar ve yoganın müthiş dünyasını keşfetsinler” diyerek sözlerine son veriyor.

İLETİŞİM

Telefon: 0532 733 35 41

E-posta: info@hunzacamp.com

Adres: Alikahya Fatih Mah. Kural Sk. No:12 İzmit/Kocaeli


POPÜLER İÇERİKLER
DETOKS
NEDİR?

Vücudumuz tarafından üretilen atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulun...

DETAYLAR

İLGİLİ İÇERİKLER

İLGİLİ İÇERİKLER

Hunza | Değişimi Başlat 3 Günde Kendini Yenile !
Değişimi Başlat 3 Günde Kendini Yenile !

28-29-30 Eylül tarihlerinde kendinizi yenilemeye hazır olun !Programımız boyunca sizin…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hypoxi Terapisi ile 4 Günde 1 Beden İncelin
Hypoxi Terapisi ile 4 Günde 1 Beden İncelin

Fazla kilolarınızdan, bölgesel yağlardan ve selülitlerden kurtulmak istiyorsanız, Hunza Camp’ta…

DEVAMINI OKU
Hunza | Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası
Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası

Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak,…

DEVAMINI OKU
Hunza | Bel bölgesinde fazlalıklara ‘elveda’ deyin: ‘VACUNAUT’ Hunza Camp’ta
Bel bölgesinde fazlalıklara ‘elveda’ deyin: ‘VACUNAUT’ Hunza Camp’ta

İlimizin kişiye özel hizmet veren tek sağlıklı yaşam merkezi Hunza…

DEVAMINI OKU
Hunza | Mutluluk ve Huzurun Sağlıkla Buluştuğu Yer: HUNZA CAMP
Mutluluk ve Huzurun Sağlıkla Buluştuğu Yer: HUNZA CAMP

Evininizin konforunu hissedeceğiniz kişiye özel hizmet veren sağlıklı yaşam merkezi…

DEVAMINI OKU
Hunza | COVİD-19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER
COVİD-19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

1. Tüm tesis her sabah düzenli olarak temizlenip dezenfeksiyonu yapılmaktadır.2.…

DEVAMINI OKU
Hunza | Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun
Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun

Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor…

DEVAMINI OKU
Hunza | Sağlık, güzellik ve konfor tek çatı altında; HUNZA CAMP
Sağlık, güzellik ve konfor tek çatı altında; HUNZA CAMP

Türkiye’nin kişiye özel VIP hizmet veren ilk ve tek sağlıklı…

DEVAMINI OKU
Hunza | Değişime karar verdiyseniz: Melis Zafer
Değişime karar verdiyseniz: Melis Zafer

Hunza Camp’ın başarılı spor eğitmeni Melis Zafer, “Yaşantısında, beslenme şeklinde…

DEVAMINI OKU
Hunza | Diyetisyen Türkan Dayıoğlu: Yaşam çarkını döndürün!
Diyetisyen Türkan Dayıoğlu: Yaşam çarkını döndürün!

Türkiye’nin kişiye özel hizmet veren ilk ve tek sağlıklı yaşam…

DEVAMINI OKU
Hunza | Sadece size özel vip hizmet: HUNZA CAMP
Sadece size özel vip hizmet: HUNZA CAMP

Gözlerinizi kapatın, hayal edin... Sadece size özel bir sağlıklı yaşam…

DEVAMINI OKU
Hunza | Masaj
Masaj

Derin Bağ Doku Masajı/ Deep Tissue MassageDerin bağ doku masajı…

DEVAMINI OKU
Hunza | Ozon Sauna Nedir?
Ozon Sauna Nedir?

Buhar saunası yolu ile ozonterapi güçlü bir hastalık önleyicidir. Yan…

DEVAMINI OKU
Hunza | Her Şeyden Önce Sağlık
Her Şeyden Önce Sağlık

Amacınız daha sağlam biri olup daha az hastalanmak, ilaca, ameliyata…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hypoxi
Hypoxi

TRAINER L250Fit bir vücut - peki nasıl? Kadınların % 80'…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp Açıldı
Hunza Camp Açıldı

Her şeyden önce sağlık diyerek çıktığımız bu yolda bizleri yalnız…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp ile Diyet yapmıyor, sağlıklı besleniyoruz
Hunza Camp ile Diyet yapmıyor, sağlıklı besleniyoruz

Zihnimizde yaygın olarak bulunan diyet kavramını bir kenara bırakıp, bu…

DEVAMINI OKU