2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen | Hunza Camp 2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN Türkiye’nin, kişiye özel VIP hizmet veren ilk…

2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen | Hunza Camp 2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN Türkiye’nin, kişiye özel VIP hizmet veren ilk…

2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen | Hunza Camp 2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN Türkiye’nin, kişiye özel VIP hizmet veren ilk…

2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen | Hunza Camp 2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN Türkiye’nin, kişiye özel VIP hizmet veren ilk… 2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen | Hunza Camp 2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN Türkiye’nin, kişiye özel VIP hizmet veren ilk…
Hunza

BLOG

BLOG

2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen

2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen

2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen


RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

Türkiye’nin, kişiye özel VIP hizmet veren ilk sağlıklı yaşam merkezi Hunza Camp’ı ilimize kazandıran Tuğba Ciğerdelen, başarı merdivenlerini soluksuz tırmanıyor.

Hunza Camp ile Kocaeli’de büyük bir ihtiyaca cevap veren ve gördüğü yoğun ilgi nedeniyle merkezini kısa sürede Yahya Kaptan’daki çok daha geniş bir mekana taşıyan Ciğerdelen, şu sıralar yepyeni projeleri hayata geçirmek için gün sayıyor.

2021 yılına bomba gibi girmeye hazırlanan başarılı iş kadını, bir yandan ocak ayında piyasaya çıkacak kitabının son hazırlıklarını tamamlarken, diğer yandan Hunza Camp’ı sıfırdan projelendirilen yeni bir merkeze taşımak için çalışmalara başladı.

Kartepe’de, yaklaşık 10 dönümlük bir alan üzerinde, bu kez konaklamalı olarak hizmet verecek yeni yerinde yine ilklere imza atmaya hazırlanan Tuğba Ciğerdelen ile kısa sürede yakaladığı büyük başarı ve hayata geçireceği yenilikler üzerine konuştuk.

Tuğba Hanım, bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1974, İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümü ve Bilgi Üniversitesi Reklam bölümü mezunuyum. Şu anda çok farklı bir sektörde olsam da uzun yıllar eğitimini aldığım alanda çalıştım. Çeşitli televizyon kanallarında programlar yaptım, meslekte 25. yılımı tamamladım. Daha sonra evlenerek Kocaeli’ye geldim. Evlatlarım ve eşimle hayatın bize sunduğu güzellikler içerisindeyiz. Kazandığım ve zamanla kazanacağım tecrübelerimle ‘Her şeyden önce sağlık’ diyerek çıktığım bu yolda, Hunza Camp olarak Kocaelililerin hayatına dokunmak, renk katmak istedim.

Birbirinden çok farklı iki sektör… Nereden aklınıza geldi böyle bir merkez açmak?

Aslında aklıma gelmedi, başıma geldi… Benim iki kızım var. Büyük kızımı dünyaya getirdikten sonra, insanların ‘süt yapar’ dediği her şeyi kontrolsüzce yiyince aşırı derecede kilo almıştım. Öyle ki bir süre sonra aynada kendimi tanıyamaz hale geldim. Bu durumdan çok rahatsızdım, bir an önce doğum öncesi kiloma geri dönmek istiyordum ama bunu nasıl yapacağımı da bilmiyordum.

Herhalde ilk iş bir diyetisyenin kapısını çaldınız…

Diyetisyen değil, diyetisyenler… Kapı kapı dolaştım, kim hangi diyetisyeni önerdiyse ona koştum. Onlarca diyet listesi, özel diyet yemekleri, egzersiz önerileri, detoks suları, ara öğün saatleri, kalori hesapları… Danıştığım tüm diyetisyenler, nasıl bir yaşam tarzım olduğunu bilmeden bana çeşitli diyet listeleri önerdi. Oysa benim o dönemdeki yaşantım bunlarla uğraşmaya hiç müsait değildi. Tamamen kızıma odaklanmış bir halde yaşıyordum, kendime ayıracak öyle bir vaktim yoktu… Hiçbiri işe yaramadı, ne yaptıysam olmadı. Tam kilo verme konusunda ümitlerimi kaybetmek üzereyken bir şey oldu.

ÇEKTİĞİM SIKINTIYI UNUTMADIM

Ne oldu?

Bir gün yolum, Dr. Feza Şen ve diyetisyen Türkan Dayıoğlu ile kesişti ve hayatım değişti. İlk defa bir doktor ve diyetisyen beni dinledi, anladı. Benden bir takım tahliller istediler. Çıkan sonuçlara göre eksik olan vitamin ve mineralleri tamamlayarak vücudumu kilo vermeye hazır hale getirdiler. Bana, tamamen benim yaşam şeklime göre planlanmış özel bir program hazırladılar. Hiçbir kısıtlaması olmayan, zamanımı almayan, bir gün içinde ne yiyip ne içmem gerektiğini gösteren bu liste hayatımı çok kolaylaştırdı.

Kilo vermenizi de kolaylaştırdı mı peki?

Yaz başıydı… Listemi yanıma alarak tatile çıktım. Doktorumun önerdiği döngüyü tamamlamaya ve zaten denizde olduğum için her gün düzenli olarak yüzmeye başladım. Bir süre sonra hiç fark etmeden, bu döngü benim için bir yaşam şekli haline geldi. Yaz sonunda hiç zorlanmadan 17 kilo vermiştim.

Çok ciddi bir rakam bu…

O kiloları vermiş olmanın mutluluğu bir yana, artık kilo vermek benim için sorun olmaktan çıkmıştı. Bu, kilo sorunu yaşamış birisi çok büyük bir konfor. Hal böyle olunca, büyük kızım 3,5 yaşına geldiğinde ikinci bebeğime hamile kaldım. Artık doğru beslenmeyi öğrendiğim için bu dönemde çok az kilo aldım ama kilolarımdan kurtulmak için verdiğim mücadeleyi, çektiğim sıkıntıyı hiç unutmadım.

Gelelim Hunza Camp’ın kuruluş hikayesine?

Kızlarım büyüdükten sonra yeniden iş hayatına dönmek istedim ama artık ailemden uzun süre ayrı kalmak da istemiyordum. Onları ihmal etmeden kendi işimi yapmanın yollarını araştırırken, benim yaşadığım kilo sorununu başkalarının da yaşıyor olabileceğini düşündüm. Bu konuda bir program yapabilir, insanların kilo verme süreçlerini anlatabilirdim. Tabii bunun için önce o insanlara ulaşmak gerekiyordu. Benim kilo vermeme yardımcı olan Feza Hoca ve Türkan Hanım ile kendi hastalarının yaşamlarını çekip ekrana taşıyabilecek ve ekrana geri dönebilecektim. Hemen iyi bir ekip kurduk; deneme çekimlerine başladık. Bu esnada gördük ki bu işi hakkıyla yapabilmemiz için bize hem programı çekebileceğimiz hem de insanların sağlıklı beslenmeyi öğrenebileceği, spor yapabileceği, her türlü kilo problemini çözebileceği bir mekan lazım. İşte Hunza Camp’ın temelleri böyle atıldı.

İşe nereden başladınız?

Hemen yer arayışına girdik ve Kartepe’de bize yeteceğini düşündüğümüz bir mekan bulduk. Hunza Camp’ı orada 3 ay gibi kısa bir sürede kurduk ancak çalışmaya başladıktan sonra tahminlerimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. Kocaeli’nin böyle bir merkeze ne kadar ihtiyacı olduğunu o zaman daha iyi anladık. Kartepe’deki merkezimiz kısa sürede bize dar gelmeye başladı. Danışanlarımızı daha konforlu bir alanda ağırlayabilmek için Yahya Kaptan’da, bahçe içindeki iki katlı yeni yerimize taşındık.

Biraz da Hunza Camp’ta verilen hizmetlerden bahsedelim mi?

Hunza Camp, kişiye özel hizmet veren, gerçek bir sağlıklı yaşam merkezi. Türkiye’de de bir benzeri yok. Kilo sorunu yaşayan ya da sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyen insanların hayatına; diyet listeleriyle değil de onların yaşam tarzlarına uygun, doğru programlar uygulayarak dokunmak için varız. Diyetisyenimiz, spor hocamız, yoga eğitmenimiz ve ekibimizdeki herkes, bunun için çalışıyor.

Hunza Camp’ta sistem nasıl işliyor?

Biraz önce de bahsettiğim gibi kişiye özel hizmet veriyoruz ve randevu sistemiyle çalışıyoruz. Randevu saatinizde, Hunza Camp sadece size ait oluyor; merkezde sizden ve uzmanlarımızdan başka kimse bulunmuyor. Buraya ilk geldiğinizde önce kontrolleriniz yapılıyor, bilgileriniz alınıyor. Yapılan değerlendirme sonucunda Hunza Camp’ta neye ihtiyacınız olduğu tespit ediliyor ve size özel bir program çiziliyor. Eğer 3-5 kilo atmaya ihtiyacınız varsa, spor hocamızla birlikte çalışmalara başlıyorsunuz. Bölgesel fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz, zayıflamaya yardımcı cihazlarımızdan faydalanıyorsunuz. Sadece selülit probleminiz varsa, bu sorunu gideren cihazımızla çalışıyorsunuz. Bu sırada da size, yaşam tarzınıza uygun bir beslenme şekli belirliyoruz… İşin en güzel tarafı da Hunza Camp’ta dilediğiniz kadar keyif yapabiliyorsunuz.

Nasıl?

Hunza Camp, bizim evimiz. Danışanlarımızı da bu duyguyla ağırlıyoruz. Dilerlerse, işlemleri bittikten sonra rahatlıkla duşlarını alıp, dinlenme alanında detoks içeceğini yudumlayabilir, ikram ettiğimiz sağlıklı atıştırmalıkların tadına bakabilirler. Bahçede kitaplarını okuyabilir, huzurlu bir ortamda keyifle dinlenebilirler.

O halde Hunza Camp için sadece ‘zayıfla merkezi’ demek yanlış olur…

Gerçekten de Hunza Camp o tarz bir merkez değil. Biz, yola çıkarken ‘her şeyden önce sağlık’ dedik. Buraya sadece kilo vermek için değil, kilo almak ya da hamileliğinizi sağlıklı geçirmek için de gelebilirsiniz. Bizim kurumumuzu diğerlerinden ayıran nokta da bu. Biz sadece bir pilates salonu, diyetisyen kliniği ya da zayıflama merkezi değiliz.

Biraz önce merkezde kullanılan, kilo vermeye yardımcı cihazlardan bahsettiniz… Nedir bu cihazlar?

Merkezimizde 3 adet cihazla çalışıyoruz ve bu cihazlar, İzmit’te sadece bizde var. Bunlardan ilki, Hypoxi Konsept. 12 seansta 2 beden incelme sağlayan muazzam bir cihaz. Diyetisyenimizin verdiği bir beslenme programıyla beraber uygulanıyor ve çok iyi sonuçlar veriyor. Öyle ki 12 seansta 2 beden incelmeyi garanti ediyoruz. Hypoxi L250 ise üst baldır ve basenlerdeki inatçı yağlardan kurtulmak için geliştirilmiş, çok başarılı sonuçları olan bir cihaz. HypoxiDermology cildin sıkılaşmasına, sarkmış bölgelerin toparlanmasına ve pürüzsüz bir görünüm almasına yarıyor. Son olarak bünyemize bel bölgesinde fazlalıklarla savaşan Vacunaut’u kattık. Hypoxi markasının geliştirdiği bir vakum egzersiz kıyafeti olan Vacunaut; karın, göbek ve kalça çevresindeki yağlardan şikâyetçi olanlar için devrim niteliğinde bir uygulama.

Hunza Camp’ta kaç kişi görev yapıyor?

Şu an 8 kişiyiz. Çok kuvvetli bir ekibim var ve onlar olmasaydı Hunza Camp bu kadar kısa sürede bu kadar başarılı olamazdı. Merkezde görev yapan bütün arkadaşlarım genç, dinamik, alanlarında çok yetenekli ve başarılı kişiler. Her gün kendilerini geliştiriyor ve eğitimlerle destekliyorlar. Bilgi ve tecrübeleri çok fazla, onlara sonsuz güvenle kendinizi teslim edebilirsiniz. Biz bir aileyiz, bu aidiyet duygusuyla çalışıyoruz. Ekibim, Hunza Camp’ı benden daha çok koruyup kollar çünkü burası hepimizin yuvası. Danışanlarımız ile aramızda bambaşka bir bağ oluşuyor. Dostluklarımız kalıcı oluyor. Birlikte gülüp birlikte ağlıyoruz; Hunza Camp’ı birlikte büyütüyoruz.

Tuğba Hanım, kısa bir süre önce Gaziantep’teki ikinci şubenizi açtığınız biliyorum, tebrik ederim… Süreç nasıl gelişti?

Teşekkür ederim. Kısa sürede geldiğimiz nokta ve şubeleşerek büyüyor olmak bizi fazlasıyla gururlandırıyor. Gaziantep’in tanınmış iş insanı Faruk Cevheri ve eşi Sevda Hanım, İzmit’e geldiklerinde Hunza Camp’ı ziyaret ettiler. Merkezin çalışma prensibini, verdiği VIP hizmeti, başarılı uygulamaların çok beğendiler ve Gaziantep’e bir şube açmak istediler. Sevda Hanım ile yaptığımız uzun görüşmelerin ardından ilk franchising anlaşmamızı imzaladık. Merkezimiz şu anda hazır ancak araya pandemi sürecinin girmesiyle açılışı biraz erteledik.

HUNZA CAMP EL GÜNLÜĞÜ

Gaziantep şubesindeki sistem, buradakiyle aynı mı?

Kocaeli’deki tüm metotlar, teknolojik cihazlar ve uygulamalar Gaziantep’te de olacak. Hizmet kalitesinin değişmemesi için bizzat sürecin içerisinde oldum ve her detayla ilgileneceğim.

Ve şimdi 2021’i yepyeni projelerle karşılamaya hazırlanıyorsunuz… Dinlemek için sabırsızlanıyorum?

Ben Hunza Camp’ı kurarken üç ana hedefim vardı: Bir YouTube kanalıyla insanlara faydalı olabilmek, iki Hunza Camp’taki uygulamaları bir kitap haline getirerek daha fazla kişiye ulaştırabilmek ve son olarak gerçekten büyük bir merkez haline gelmek. Youtube kanalı için hazırlıklarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra diğer iki projemizi hayata geçirmek üzereyiz.

O zaman önce kitaptan bahsedelim…

Her zaman kaliteli işler yapmayı, insanlara yararlı olmayı seven birisi oldum; Hunza Camp ile bunu başardım. Çok iyi bir ekibim var. Merkezi açtıktan sonra bilgi birikimimiz ve deneyimimiz daha çok arttı. Pek çok insanın yaşamına dokunduk. Şimdi tüm bu birikimi daha fazla kişiyle paylaşmanın zamanı geldi ve bunu sağlamanın en güzel yolu da bildiklerimizi bir kitapta toplamaktı. ‘Hunza’nın El Günlüğü’ isimli kitabımız, ocak ayında piyasaya çıkmış olacak.

Kitabın içeriğinde neler var?

Aslında kitap, tamamen bizim Hunza Camp’ta uyguladığımız sistemi yani yaşam çarkını anlatıyor. Bu kitabı eline alan herkes, öncelikle neden kilo veremediği konusunda bilgi sahibi olacak. Fazla kilolardan kurtulmak ve sağlıklı bir yaşama ‘merhaba’ demek için ne yapması gerektiğini öğrenecek. Renkli, pırıl pırıl fotoğraflarla dolu sayfaların arasında dolaşırken yeni diyet yöntemleri, sağlıklı beslenmenin kuralları, diyet yemek tarifleri ve bu konularda doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgilenecek. Sevgili diyetisyenimiz Türkan Dayıoğlu’nun tüm bilgi ve tecrübesinden bu kitap sayesinde faydalanabilecekler. Kitapta ayrıca, Selen Hocamızı vücudumuzdaki kasları nasıl çalıştırmamız gerektiğini anlatan fotoğraflarda görecekler. Yapılan hareketin neye iyi geldiğini, hangi kası çalıştırdığını fotoğraflarla öğrenecekler. Ece Hocamız ise okurlarımıza nefes tekniklerini, nefes terapisini, yogayı yine fotoğraflarla anlatacak. Yoga nasıl yapılır, faydaları nelerdir, her zaman her yerde yoga yapabilir miyiz? Tüm bu soruların cevabı kitabımızda.

KONAKLAMALI YENİ MERKEZ

Şimdi gelelim, yeni merkeze… Nereye taşınıyorsunuz?

Evet, bu bizim için büyük bir heyecan ama pek taşınıyoruz denemez. Yeni merkezimizi tamamen kendi konseptimize uygun olarak sıfırdan kuruyoruz. Türkiye’de ilk olacak bir merkez planladık. Bünyemizde verilen her hizmete özel alanların olacağı, içerisinde şık bir kafesi olan, danışanlarımızın ailece de faydalanabileceği harika bir merkez olacak.

Böyle bir yer olunca, Hunza Camp’ın meşhur 10 günlük kampları konaklamalı da olabilir…

Elbette. Şu anda kamplarımıza katılan danışanlarımız, 10 gün boyunca her sabah Hunza Camp’a gelerek kendileri için oluşturulan özel programlar sayesinde kilo veriyor ancak akşamları evlerine dönüyor. Yeni merkezimizde, arzu edenler 10 gün boyunca, dilerlerse aileleriyle birlikte Hunza Camp’ta kalabilecek. Böylece kamp programını doğanın kalbinde, çok daha disiplinli bir şekilde uygulayabilecekler.

Bu süre boyunca ailenin diğer üyeleri de etkinliklere katılabilecek mi?

Zaten asıl amacımız bu. Danışanlarımız, eşleri ve çocuklarıyla birlikte pilates ve yoga derslerine katılabilecek, hamak yogası yapabilecek. Hem birlikte kaliteli vakit geçirip hem de sağlıkları için harika aktiviteler yapabilecek. Ayrıca, merkezde hobi bahçelerimiz de olacak. Aslında Hunza Camp misafirleri, yeni yerimiz sayesinde çok uzaklara gitmeden hem tatil yapacak hem de yepyeni bir sağlıklı yaşam modeli ile tanışacak.

Yeni yerinizde çocuklar için hangi aktiviteler olacak?

Bizim mevcut yerimizde de çocuklar ve aileleri için yoga dersleri zaten vardı. Yeni merkezde, bunun kapsamını daha da genişleteceğiz. Çocuklar artık anne ve babalarıyla beraber yoga ve meditasyon yapabilecek. Yoga, çocuklar üzerinde mucizevi etkileri olan bir uygulama. Yoga yapan çocuklar, kendi kendilerini sakinleştirmeyi çok kolay öğreniyor. Konsantrasyonları artıyor, rahatlıyorlar. Ben de kızlarıma yoga yaptırıyorum, özellikle hamak yogasına bayılıyorlar.

Biraz da özel hayatınızdan bahsetmek istiyorum… Mesela tatlı kızlarınızdan.

Evet, gerçekten çok tatlılar. Eşim, Kocaelili. İşi, ailesi, dostları burada. Ben İstanbul’dan gelin geldim ve İzmitli oldum. Aslen İzmirliyim. İki kızım var. Hayriye 9 yaşında, Pınar ise 5 yaşında. Ailem, benim hayattaki en büyük mutluluğum ve devamlı gözümün önünde olmalarını istiyorum. Dolayısıyla iş dışındaki zamanımın neredeyse tamamını evde geçiriyorum.

Kendinize zaman ayırır mısınız? Hobileriniz var mı?

İnsan işini çok sevince, başka bir hobiye fazla ihtiyaç duymuyor galiba. Ama yemek yapmayı çok severim, bu konuda çok iyi olduğumu da rahatlıkla söyleyebilirim. Arkadaşlarım özellikle su böreğimi ve çikolatalı kekimi çok beğenir. Bir de denizi çok seviyorum. Yaz aylarının tamamını teknede geçiriyoruz. Demir attığımız ıssız koylarda, kızlarla birlikte kıyıya çıkıp keşifler yapıyoruz, farklı bitki türlerini çiçek çeşitlerini keşfediyoruz. Bu anlar hem çok keyifli hem de kızlar için eğitici oluyor. Hayriye şimdiden doğadaki pek çok bitkiyi tanıyor.

Tuğba Hanım, görünen o ki 2021 sizin yılınız olacak. Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Hunza Camp’ı kurduğumuz günden beri en büyük amacım, danışanlarımızın burada hem sağlıkla kilo vermesi hem de keyifle vakit geçirerek günlük streslerinden birkaç saatliğine de olsa kurtulması. Yani hem ruhen hem de bedenen rahatlaması. Çok şükür, bunu başardık. İnsanların keyif aldığını görmek beni mutlu ediyor. 

POPÜLER İÇERİKLER
DETOKS
NEDİR?

Vücudumuz tarafından üretilen atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulun...

DETAYLAR

İLGİLİ İÇERİKLER

İLGİLİ İÇERİKLER

Hunza | Tuğba Ciğerdelen - Pozitif enerji, profesyonellik ve insan odaklı yaklaşım
Tuğba Ciğerdelen - Pozitif enerji, profesyonellik ve insan odaklı yaklaşım

Tuğba Ciğerdelen - Pozitif enerji, profesyonellik ve insan odaklı yaklaşım…

DEVAMINI OKU
Hunza | Ciğerdelen Çiftinden Kanserle Mücadeleye Destek
Ciğerdelen Çiftinden Kanserle Mücadeleye Destek

İş insanı Gürol Ciğerdelen ve eşi Hunza Camp’ın kurucusu Tuğba…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp’tan Devasa Yatırım
Hunza Camp’tan Devasa Yatırım

Hunza Camp, Kocaeli’de bir ‘ilk’e imza atıyor, Kartepe’de 10 dönümlük…

DEVAMINI OKU
Hunza | Alanında Aldığı Eğitimi Birincilikle Bitirmiş Çeyrek Asrın Tecrübesi Şimdi Hunza'da
Alanında Aldığı Eğitimi Birincilikle Bitirmiş Çeyrek Asrın Tecrübesi Şimdi Hunza'da

Alanında Aldığı Eğitimi Birincilikle Bitirmiş Çeyrek Asrın Tecrübesi Şimdi Hunza'da…

DEVAMINI OKU
Hunza | HUNZA CAMP Yeniliğe doymuyor
HUNZA CAMP Yeniliğe doymuyor

İlimizin ilk ve tek VIP sağlıklı yaşam merkezi Hunza Camp,…

DEVAMINI OKU
Hunza | 30 dakikada 20 bin mekik etkisi Reshape Teknolojisi Hunza Camp’ta
30 dakikada 20 bin mekik etkisi Reshape Teknolojisi Hunza Camp’ta

Kentimizin kişiye özel VIP hizmet veren tek sağlıklı yaşam merkezi…

DEVAMINI OKU
Hunza | Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin
Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Grip gibi salgın hastalıkların arttığı bu aylarda bağışıklık sisteminizi güçlendirmek…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza'dan Bir Yenilik Daha!
Hunza'dan Bir Yenilik Daha!

Gelin cihazlarımızı yakından tanıyalım... Sektörde kendini ispatlamış, sadece vücudumuzu değil…

DEVAMINI OKU
Hunza | 18 Yıllık Tecrübe Hunza Camp ile Birleşti
18 Yıllık Tecrübe Hunza Camp ile Birleşti

Hem bedenimize hem de ruhumuza dokunan Hunza Camp şimdi de…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp Zayıflamak İsteyenlere Günümüz Teknolojisi ile Eşsiz Fırsatlar Sunuyor
Hunza Camp Zayıflamak İsteyenlere Günümüz Teknolojisi ile Eşsiz Fırsatlar Sunuyor

Ağustos sayımızın kapak konuğu olan Hunza Camp kurucusu Tuğba CİĞERDELEN…

DEVAMINI OKU
Hunza | SELÜLİTSİZ ve SIKI BİR VÜCUT ROLLSLİMMER
SELÜLİTSİZ ve SIKI BİR VÜCUT ROLLSLİMMER

Rollslimmer (Selülitsiz ve Sıkı Bir Vücut) / Hunza CampRollslimmer (Selülitsiz…

DEVAMINI OKU
Hunza |  Vacunaut İle 1 Ayda 2 Beden İncelin
Vacunaut İle 1 Ayda 2 Beden İncelin

Vacunaut İle 1 Ayda 2 Beden İncelin / Hunza CampDüzgün…

DEVAMINI OKU
Hunza | TRAINER L250
TRAINER L250

HUNZA CAMP / TRAINER L250 “Doğal ve Sağlıklı”TRAINER L250 HUNZA…

DEVAMINI OKU
Hunza | HYPOXİ DERMOLOGY
HYPOXİ DERMOLOGY

Hunza Camp / Cildinizi Hypoxi Dermology ile Çalıştırın Hypoxi Dermology…

DEVAMINI OKU
Hunza | HUNZA CAMP/ BEDENİN İÇİN EN GÜZEL HEDİYE PİLATES
HUNZA CAMP/ BEDENİN İÇİN EN GÜZEL HEDİYE PİLATES

HUNZA CAMP/ BEDENİN İÇİN EN GÜZEL HEDİYE PİLATES Kişiye özel…

DEVAMINI OKU
Hunza | HUNZA CAMP'ta YOGA
HUNZA CAMP'ta YOGA

Hunza Camp’ta YogaSağlık her şeyin üstünde ve temelinde bir güçtür.…

DEVAMINI OKU
Hunza | HUNZA CAMP BÜYÜYOR
HUNZA CAMP BÜYÜYOR

Kartepe’de yaklaşık 10 dönümlük bir alan üzerinde yeni hizmetlerimizi de…

DEVAMINI OKU
Hunza | YENİ YILDA YENİLİKLER SİZİNLE
YENİ YILDA YENİLİKLER SİZİNLE

Acısıyla tatlısıyla 2021 yılını geride bırakırken yüzünüzdeki gülümsemenin sebebi olduğumuzu…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hypoxi ile 4 Günde 1 Beden İncelin !
Hypoxi ile 4 Günde 1 Beden İncelin !

Hypoxi ile hayalinizdeki gelinliği giymek artık hayal değil. Düğün mevsimi…

DEVAMINI OKU
Hunza | Raflardaki yerini alıyor: Hunza’nın El Günlüğü
Raflardaki yerini alıyor: Hunza’nın El Günlüğü

Raflardaki yerini alıyor: Hunza’nın El Günlüğü   Sağlıklı bir yaşam tarzı…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hemşire kontrolünde Hypoxi terapisi Hunza Camp’ta
Hemşire kontrolünde Hypoxi terapisi Hunza Camp’ta

Hemşire kontrolünde Hypoxi terapisi Hunza Camp’ta   İlimizin VIP hizmet veren…

DEVAMINI OKU
Hunza | 2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen
2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen

2021 onun yılı olacak; Tuğba Ciğerdelen RÖPORTAJ: ZEYNEP AKAR FOTOĞRAFLAR:…

DEVAMINI OKU
Hunza | Kanserle mücadele için yürüdüler
Kanserle mücadele için yürüdüler

Kocaeli Hunza Camp, ‘Meme Kanserleri Farkındalık Etkinlikleri’ adı altında Kocaeli…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp'tan Dev Kampanya
Hunza Camp'tan Dev Kampanya

Hunza Camp'tan Dev Kampanya Eye perfection massage glasses ile cildiniz ışıldayacak.…

DEVAMINI OKU
Hunza | D Vitamini
D Vitamini

D VİTAMİNİSon zamanların en popüler vitaminlerinden biri olan D vitamini…

DEVAMINI OKU
Hunza | Kronik Kabızlık ve Beslenme
Kronik Kabızlık ve Beslenme

Kabızlık, bağırsak hareketlerinin yavaş olması sebebiyle haftada üç veya daha…

DEVAMINI OKU
Hunza | Tatlı Krizlerini Nasıl Önleyebiliriz ?
Tatlı Krizlerini Nasıl Önleyebiliriz ?

Bazen mutluluktan veya üzüntüden, bazen dikkati çeken bir reklamla, kimi…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza'dan Gelen İlhamı ile Tuğba Ciğerdelen
Hunza'dan Gelen İlhamı ile Tuğba Ciğerdelen

AĞUSTOS KAPAK KONUĞUMUZ; İLHAMINI UZUN YILLAR SAĞLIKLI YAŞAMLARIYLA ÜN SALMIŞ…

DEVAMINI OKU
Hunza | Enerji Ve Gençliğin Bütünü Yoga Ece Var İle Hunza Camp'ta
Enerji Ve Gençliğin Bütünü Yoga Ece Var İle Hunza Camp'ta

Bu röportajla birlikte size bol enerjili ve huzurlu günler dileriz.…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza'nın El Günlüğü Raflarda Yerini Alıyor
Hunza'nın El Günlüğü Raflarda Yerini Alıyor

Geçen yıllar boyunca, sağlık konusunda pek çok tecrübe edindik ve…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza'nın El Günlüğü
Hunza'nın El Günlüğü

ÜÇ YIL ÖNCE "RUHUN VE BEDENİN HUZUR BULDUĞU YER" SLOGANIYLA…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp'ta Çok İyi Hissediyorum
Hunza Camp'ta Çok İyi Hissediyorum

Yaşayan bilir, eğer düzenli spor yapıyor, hatta geçiştirmeden kendinizi biraz…

DEVAMINI OKU
Hunza | Bel bölgesinde fazlalıklara ‘elveda’ deyin: ‘VACUNAUT’ Hunza Camp’ta
Bel bölgesinde fazlalıklara ‘elveda’ deyin: ‘VACUNAUT’ Hunza Camp’ta

İlimizin kişiye özel hizmet veren tek sağlıklı yaşam merkezi Hunza…

DEVAMINI OKU
Hunza | Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası
Yer çekimine meydan okuyun! Hamak Yogası

Yoga deneyiminizi bambaşka bir noktaya taşımak, ayaklarınız yerden kesilirken rahatlamak,…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hypoxi Terapisi ile 4 Günde 1 Beden İncelin
Hypoxi Terapisi ile 4 Günde 1 Beden İncelin

Fazla kilolarınızdan, bölgesel yağlardan ve selülitlerden kurtulmak istiyorsanız, Hunza Camp’ta…

DEVAMINI OKU
Hunza | COVİD-19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER
COVİD-19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

1. Tüm tesis her sabah düzenli olarak temizlenip dezenfeksiyonu yapılmaktadır.2.…

DEVAMINI OKU
Hunza | Mutluluk ve Huzurun Sağlıkla Buluştuğu Yer: HUNZA CAMP
Mutluluk ve Huzurun Sağlıkla Buluştuğu Yer: HUNZA CAMP

Evininizin konforunu hissedeceğiniz kişiye özel hizmet veren sağlıklı yaşam merkezi…

DEVAMINI OKU
Hunza | Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun
Yoga eğitmeni Begüm Kurt: Zamanı yüz yogasıyla durdurun

Yüz yogasıyla zamanın yüzünüz üzerinde yarattığı etkileri yok edebileceğinizi biliyor…

DEVAMINI OKU
Hunza | Sağlık, güzellik ve konfor tek çatı altında; HUNZA CAMP
Sağlık, güzellik ve konfor tek çatı altında; HUNZA CAMP

Türkiye’nin kişiye özel VIP hizmet veren ilk ve tek sağlıklı…

DEVAMINI OKU
Hunza | Değişime karar verdiyseniz: Melis Zafer
Değişime karar verdiyseniz: Melis Zafer

Hunza Camp’ın başarılı spor eğitmeni Melis Zafer, “Yaşantısında, beslenme şeklinde…

DEVAMINI OKU
Hunza | Diyetisyen Türkan Dayıoğlu: Yaşam çarkını döndürün!
Diyetisyen Türkan Dayıoğlu: Yaşam çarkını döndürün!

Türkiye’nin kişiye özel hizmet veren ilk ve tek sağlıklı yaşam…

DEVAMINI OKU
Hunza | Sadece size özel vip hizmet: HUNZA CAMP
Sadece size özel vip hizmet: HUNZA CAMP

Gözlerinizi kapatın, hayal edin... Sadece size özel bir sağlıklı yaşam…

DEVAMINI OKU
Hunza | Masaj
Masaj

Derin Bağ Doku Masajı/ Deep Tissue MassageDerin bağ doku masajı…

DEVAMINI OKU
Hunza | Ozon Sauna Nedir?
Ozon Sauna Nedir?

Buhar saunası yolu ile ozonterapi güçlü bir hastalık önleyicidir. Yan…

DEVAMINI OKU
Hunza | Her Şeyden Önce Sağlık
Her Şeyden Önce Sağlık

Amacınız daha sağlam biri olup daha az hastalanmak, ilaca, ameliyata…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hypoxi
Hypoxi

TRAINER L250Fit bir vücut - peki nasıl? Kadınların % 80'…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp Açıldı
Hunza Camp Açıldı

Her şeyden önce sağlık diyerek çıktığımız bu yolda bizleri yalnız…

DEVAMINI OKU
Hunza | Hunza Camp ile Diyet yapmıyor, sağlıklı besleniyoruz
Hunza Camp ile Diyet yapmıyor, sağlıklı besleniyoruz

Zihnimizde yaygın olarak bulunan diyet kavramını bir kenara bırakıp, bu…

DEVAMINI OKU